اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 07 خرداد 1398
مراسم تکریم و معارفه روسای جدید و پیشین دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

  مراسم تکریم و معارفه روسای جدید و پیشین دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

امتیاز: Article Rating

 با حضور معاون کل وزارت بهداشت، مسئولان استانی، مجموعه مسئولان، اساتید، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه؛ آیین تکریم و معارفه روسای جدید و پیشین دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این آیین مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیر مقدم به دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، مسئولان و حاضران در مراسم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران در ماه رمضان اظهار کرد: تقارن انتصاب دکتر کریمیان سرپرست دانشگاه با ولادت با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) نشانگر نیکویی و میمنت این انتصاب است.

 

 حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد باقر هاشمی خاطرنشان کرد: دکتر همتی ریاست محترم سابق دانشگاه با تلاش‌های شبانه‌روزی در راه اعتلای مجموعه گام های ارزشمند و ماندگاری برداشتند که آثار و برکات آن مشهود است و انتصاب ایشان در سمت معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت، افتخاری بزرگ برای استان ایلام می باشد.

 

 وی ادامه داد: دکتر کریمیان یک فوق تخصص چیره دست و با دانش است که قطعاً با تلاش و پشتکار در راه موفقیت سیستم و تحقق اهداف سازمانی گام برخواهد داشت.

 

 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خاتمه سخنان خود از خدمات دکتر همتی رئیس پیشین دانشگاه و معاون فعلی حقوقی و امور مجلس وزارت تقدیر و برای دکتر کریمیان به عنوان سرپرست دانشگاه آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.

 

در ادامه این مراسم نیز معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تقدیر از حضور مسئولان ارشد استانی و حاضران در این مراسم اظهار داشت: کاهش هزینه های سلامت، دسترسی  مردم به بهداشت و درمان را بیشتر خواهد کرد.

 

دکتر ایرج حریرچی ادامه داد: سال‌هایی که تورم بالا است و مردم قدرت خرید کمتری دارند، مجبور می‌شوند عمده هزینه‌ها را به غذا و مسکن اختصاص دهند و از هزینه‌های دیگر مانند بهداشت و درمان بکاهند بنابراین مهم‌ترین برنامه ما امسال این است که دارو و تجهیزات بیماران خاص را به گونه‌ای تأمین کنیم که مردم کمتر با فشار مالی مواجه شوند.

 

وی تاکید کرد: با وجود پزشکان متخصص در استان ایلام نباید بیماران این استان برای درمان به استان های همجوار مراجعه کنند که باید مسئولان علوم پزشکی باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

 

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: تکمیل و افتتاح  بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی دانشگاه علوم پزشکی ایلام مشکلات حوزه درمان را بدون شک برطرف می نماید و راه را برای خدمت بهتر و مناسبتر از گذشته هموار خواهد نمود.

 

وی تاکید کرد: اقشار ضعیف جامعه در شرایط سخت اقتصادی  کنونی، نیازمند  توجه ویژه مسئولان حوزه پزشکی در بحث درمان می باشند و باید به این مقوله توجه ویژه داشت.

 

دکتر حریرچی ادامه داد: با اجرای کامل طرح تحول سلامت هزینه های سلامت در کشور باید روز به روز کاهش یابد تا دسترسی مردم به بهداشت و درمان بیشتر شود.

 

وی یادآور شد:  سال ۹۱ با وجود تحریم ها  رشد اقتصادی منفی  ۶و نیم درصد شد که امسال با تورم بالا پیش بینی می شود این رقم افزایش یابد بنابراین اقتصاد سخت کنونی وظیفه ما مسئولان  خدمت بیشتر نسبت به سال های گذشته است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی ایلام مسئول بهداشت و درمان استان برای تک تک مردم است و باید پاسخگو همه باشد لذا باید کاری کرد که هیچ سرپرست خانواده ای در این استان به دلیل بالابودن هزینه های سلامت، دچار چالش مالی شود بلکه باید هزینه های کمر شکن و فقرزا را به حداقل برسانیم.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام نیز در این آیین ضمن خیرمقدم به دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان  استانی و دیگر حاضران در مراسم  گفت: در نظام جمهوری اسلامی پست‌ها و جایگاه‌های مدیریتی بار معنایی زیادی دارد و نوع رویکردها نسبت به این موضوع نیز متفاوت است.

 

دکتر محمد نوذری افزود: هیچ کاری ارزشمندتر از خدمت پزشک به مردم نیست و اگر در این راستا به مردم توجه شود، در زندگی کنونی و آیندگان آنان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

 

وی بیان داشت: مدیران حوزه پزشکی استان مسائل اجتماعی مرتبط با حوزه درمان را با جدیت پیگیری کنند و در راستای حل مشکلات موجود تلاش نمایند.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام خاطر نشان کرد: برگزاری جلسات تکریم و معارفه‌ در واقع مدیر یا مسئول، مسئولیت سنگین خود را به شخص دیگری می‌سپارد بنابراین مردم‌داری و اخلاق مداری در رأس برنامه‌های مدیریت این مسئولان قرار گیرد.

 

در ادامه این مراسم نیز رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی ایلام و معاون فعلی حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت ضمن خیر مقدم به دکتر حریرچی به عنوان مهمان ویژه مراسم و تقدیر از حضور مسئولان استانی و مجموعه مسئولان، اساتید، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: مجموعه اقداماتی که در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ۱۵ ماه اخیر انجام شده، توانسته است موجب افزایش سطح خدمات دهی به مردم و ارتقاء جایگاه دانشگاه در بین مردم شود که حاصل زحمات و تلاش‌های مجموعه تیم مدیریتی و کارکنان دانشگاه در حوزه‌های مختلف بوده است.

 

 دکتر کریم همتی ادامه داد: همدلی و همراهی همه همکاران باعث شد که خدمات شایسته‌ای به جمعیت ۶۰۰ هزار نفری استان ارائه شود و رضایتمندی آنان به دست آید.

 

 وی خاطرنشان کرد: از همان روزهای نخست عهده‌دار شدن مسئولیت، رایزنی با مسئولان ارشد کشوری و استانی را در جهت رفع مشکلات و نارسایی‌های حوزه سلامت در استان آغاز نمودم و تا آخرین روز در جایگاه ریاست دانشگاه، برنامه‌های مورد نظر را دنبال این نمودم که خوشبختانه با یاری خداوند متعال و همکاری و تعامل همکاران بسیاری از این اهداف محقق شدند.

 

 رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی ایلام ابراز داشت: تمامی مسئولین استانی و شخصیت‌های سیاسی با هر دیدگاهی با بنده و دانشگاه علوم پزشکی نهایت همکاری و همراهی را داشته‌اند و با دلسوزی و مسئولیت پذیری توجه ویژه‌ای به حوزه سلامت استان نمودند که قابل تقدیر است.

 

 وی تصریح کرد: حدود ۲۰ طرح بهداشتی درمانی دانشگاه به دلیل پیشرفت فیزیکی اندک، توسعه آنان متوقف شده بود که با رایزنی‌های بسیار با مسئولان کشوری و وزارت بهداشت توانستیم اعتبارات لازم را برای احیای مجدد آنان اخذ نماییم.

 

 دکتر همتی در ادامه با بیان اینکه سال ۹۷ با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان کشور ما به لحاظ اقتصادی و اعتباری با مشکل مواجه بود، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه تمام کشور متاثر از این شرایط اقتصادی و چالش های آن بود، دانشگاه علوم پزشکی ایلام بر خلاف این رویه یکسال طلایی را پشت سر گذاشت و با اخذ اعتبارات کلان از مرکز و ارتقاء سطح زیرساخت‌ها، امکانات و تجهیزات و جذب نیروی انسانی شرایط بسیار مطلوبی را سپری نمود.

 

 معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر تعداد ۶۳ پروژه فعال و در حال احداث در استان وجود دارد که با تکمیل و افتتاح آنان، عرصه جدیدی از ارائه خدمات بهداشتی درمانی در سطح استان آغاز و موجب رضایتمندی مردم خواهد شد.

 

 وی در بخش دیگری از سخنان خود بهسازی و نوسازی خوابگاه‌ها، طرح توسعه اورژانس ها در شهرستان های استان، احداث بیمارستان های  محلی در شهرستان‌های ملکشاهی، سیروان و بدره و برقراری حق نوار مرزی را از دستاوردهای شایسته دانشگاه برشمرد و آنان را حاصل رایزنی‌ها، تلاش‌ها و زحمات پیگیرانه همکاران عنوان کرد.

 

 دکتر همتی همچنین با اشاره به اینکه در صورت تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام مشکلات حوزه درمان استان رفع می شود، بیان کرد: این پروژه در سال ۹۶ بالغ بر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما در سال ۹۷ بیش از ۲۵ درصد به این پیشرفت فیزیکی اضافه شد و با رایزنی توانستیم بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان نیز برای تکمیل و راه‌اندازی آن اعتبار تخصیص دهیم.

 

وی  حضور موسسه های خیریه مختلف در استان را یک اقدام و خدمت بی نظیر عنوان کرد و گفت: حضور این موسسات خیریه هزینه های سرسام آور درمان را برای افراد دارای ناهنجاری های مادرزادی به صفر رساند و به صورت رایگان درمان نمود و هم اکنون نیز دهها موسسه خیریه در استان دفتر نمایندگی دارند و در صورت مراجعه بیماران مربوطه، تمامی هزینه‌های درمانی آنان رایگان خواهد بود.

 

 رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از توجه دکتر هاشمی وزیر اسبق بهداشت و عنایات ویژه و ماندگار دکتر نمکی وزیر بهداشت و مسئولان این وزارت گفت: مسئولان وزارت بهداشت با عنایت ویژه به مردم استان ایلام نامشان را در ذهن مردمان این دیار ماندگار نمودند و قطعاً مردم نیز قدردان این عنایات خواهند بود.

دکتر همتی در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های مجموعه مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام، برای دکتر کریمیان به عنوان سرپرست دانشگاه آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.

 

 در ادامه نیز سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیر مقدم به دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و دکتر همتی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت و مسئولان استانی و مجموعه مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: استان ایلام، استانی است که در دوران جنگ تحمیلی رنج‌ها و سختی‌های بسیاری را متحمل شد و امروز مردمان آن شایسته بهترین و مطلوب ترین خدمات در حوزه بهداشت و درمان می باشند.

 

دکتر محمد کریمیان افزود: بنده دو دهه تجربه در این استان را دارم و به عنوان پزشک روستایی کارم را آغاز نمودم و مدیریت شبکه و ریاست بیمارستان را نیز تجربه کرده ام و به عنوان استاد نیز در دانشگاه تدریس داشته ام و امروز هم به عنوان خدمتگزار مردم شریف استان در سمت سرپرست دانشگاه راه خدمت به مردم را ادامه خواهم داد.

 

وی خاطرنشان کرد: مقوله سلامت، حقی است که همه انسان‌ها بر گردن دولت دارند و ما به عنوان مسئول وظیفه داریم به این مطالبه به حق مردم، جامه عمل بپوشانیم و از تمامی امکانات بهداشتی درمانی در سطح استان و کشور جهت تحقق این امر استفاده کنیم.

 

 

دکتر کریمیان افزود: از نظر من خدمات رسانی به شهر و روستا نباید تفاوتی با هم داشته باشند بلکه باید اولویت خدمات‌دهی را به افرادی بدهیم که دورتر از مرکز قرار دارند. همچنین نباید تبعیضی بین دریافت‌کنندگان خدمت در اقصی نقاط استان در شهرستان‌های مختلف قائل شد.

 

وی بیان داشت: توزیع امکانات باید عادلانه باشد و جانب اعتدال را رعایت کنیم چرا که باید در پیشگاه خداوند متعال جوابگوی اعمال و اقدامات خود باشیم.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای ادامه کار به عنوان ریاست دانشگاه جز مردم، وامدار هیچ فردی نیستم و  تمام تلاشم را به کار خواهم گرفت به عنوان خدمتگزار مردم خدمت کنم و قوم گرایی و تعصبات جغرافیایی را نفی می کنم و از مجموعه می خواهم که فقط هدفمان خدمت باشد.

 

 وی خاطرنشان کرد: خودم را شخصی علمی می‌دانم و برنامه محور هستم بنابراین مسئولان دانشگاه اگر برنامه محور باشند، می‌توانند از این ظرفیت برای اعتلای دانشگاه استفاده نمایند.

 

دکتر کریمیان بیان داشت: دکتر همتی ریاست محترم سابق دانشگاه منشأ خدمات بسیار ارزنده ای به استان بودند که همه ما شاهد آن هستیم و قدردان این زحمات می‌باشیم. بنده جناب آقای دکتر همتی را الگوی خود قرار می‌دهم چرا که با تمام وجود برای خدمت به مردم تلاش نمود و رضایتمندی مردم نیز حاصل این زحمات بوده است.

 

 وی افزود: در دانشگاه علوم پزشکی ایلام علیرغم تلاش و زحمات مسئولان، مشکلاتی وجود دارد که باید در راه آنان با همدلی و همراهی گام برداریم. مشکلاتی از قبیل مشکلات زیرساختی، مشکلات فضای آموزشی در بیمارستانها، مشکلات بودجه‌ای و اعتباری، مشکلات پرسنلی و معوقات آنان مباحثی است که ان شاءالله با جدیت دنبال خواهیم کرد.

 

 وی ابراز داشت: استان ایلام دارای ظرفیت ها و توانمندی هایی است که کمتر از آنان استفاده شده که مهم‌ترین آن مبحث درمانی است و باید به بهترین وجه از آن برای درآمدزایی در سطح استان استفاده نماییم.

 

دکتر کریمیان تصریح کرد: جذب دانشجوی خارجی یکی از اهدافی است که قطعاً با جدیت پیگیری خواهم نمود چرا که به دانشگاه و استان ارزش و اعتبار ویژه ای می بخشد.

 

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: یکی از مشکلات استان، خروج برخی از بیماران برای دریافت خدمات درمانی به سایر استان‌ها و پایتخت است که همه برای پیشگیری از این چالش باید تلاش کنیم چرا که این امر به دو دلیل شامل عدم اعتماد بیماران به سیستم درمانی و کمبود امکانات و تجهیزات انجام می‌شود.

 

وی در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از خدمات دکتر همتی به عنوان رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: ان شاءالله با مساعدت و توجه ویژه مسئولان وزارت بهداشت و مسئولان ارشد استانی و همکاری و تعامل و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در راستای تحقق اهداف سازمانی گام‌های موثر و مثبتی برداریم تا بتوانیم رضایت خاطر مردم شریف استان را جلب کنیم.

 

در پایان این مراسم نیز با اهدای لوح از خدمات دکتر همتی به عنوان رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی ایلام تقدیر به عمل آمد و حکم انتصاب دکتر محمد کریمیان به عنوان سرپرست این دانشگاه به وی اعطا شد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • مراسم تکریم و معارفه روسای جدید و پیشین دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
ثبت امتیاز